لوگوی سایت

تماس جهت خرید

09130909502 09130909500

گالوانیزه گرم پروفیل

اهمیت

گالوانیزه گرم پروفیل متداول ترین روشی است که در صنعت از آن استفاده می شود. در این روش پروفیل را در گالوانیزه می کنند تا مقاومت پروفیل افزایش یابد. روی با فولاد واکنش شیمیایی نشان داده و یک لایه تشکیل می شود. این روش را می توان در هر شرایط آب و هوایی انجام داد. افزایش مقاومت پروفیل و سازه های فلزی مهم ترین ویژگی این روش محسوب می شود.

با کنترل شرایط می توان روکش پروفیل را به صورت دلخواه ایجاد کرد. این روش لازم است که با دقت بسیار زیادی انجام شود. روکش ضخیم موجب افزایش مقاومت پروفیل در برابر زنگ زدگی خواهد شد. گالوانیزه کردن پروفیل و سازه های فلزی روشی است که صنعتگران آن را انجام می دهند. این روش قدمتی به اندازه تاریخ دارد.

گالوانیزه گرم و مزایا

گالوانیزه گرم پروفیل قدمتی 100 ساله دارد. با این وجود این روش همیشه در حال تغییر است. پروفیلی که به این روش گالوانیزه می شود در مقایسه با روش سرد مقاوم خواهد بود.

گالوانیزه گرم پروفیل موجب می شود که خواص و ویژگی های فولاد حفظ شود. هزینه گالوانیزه کردن فلزات نیز در حد چشمگیری کاهش می یابد. سطوح داخلی و خارجی محصول گالوانیزه خواهد شد. می توان در صورت تمایل ضخامت روکش را تغییر داد. در مقابل سایش مقاومت بسیار زیادی دارند. به همین دلیل می توان این ورق ها را در هر محیطی استفاده کرد.

این روش به ساده ترین شکل ممکن انجام می شود و پروفیل نیز محکم و بادوام خواهد بود. مقاومت محصول به میزان دقت روش بستگی دارد. امروزه بسیاری از صنایع از این روش برای مقاوم سازی محصولات خود استفاده می کنند.

گالوانیزه گرم و فرایند

گالوانیزه گرم پروفیل در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. زمانی که دمای به بالای 300 درجه سانتیگراد می رسد پروفیل گالوانیزه می شود. انجام این کار از بروز برخی مشکلات جلوگیری می کند. زنگ زدگی یکی از بزرگترین مشکلات محسوب می شود. سازه های زنگ زده در مقایسه با بقیه زودتر از بین می روند.

گالوانیزه گرم پروفیل در دو حالت انجام می شود. برای جلوگیری از شوک حرارتی، پروفیل پیش گرم شده و سپس مرحله گالوانیزاسیون شروع می شود. روکش روی فولاد مات و به ضخامت 100 تا 1300 میکرون تشکیل می شود.

پروفیل در ابتدا لازم است که کاملا تمیز شوند. 50 درصد آب و 50 درصد از مواد گالوانیزه استفاده می شود. دمای بالا موجب می شود که روکش دوام بیشتری داشته باشد. البته میزان دما نباید از حد مشخصی تجاوز کند این روش موجب می شود که رنگ روکش سفید یا خاکستری بشود. می توان ضخامت گالوانیزه را کنترل کرد. مهندسان این روش را به دقت کنترل می کنند تا بتوانند نتیجه مطلوب را دریافت کنند.

گالوانیزه گرم و ویژگی ها

گالوانیزه گرم پروفیل به رنگ سفید یا خاکستری خواهد بود. مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی اولین ویژگی پروفیل ها به شمار می رود. از پروفیل هایی که به روش گالوانیزه گرم ساخته شده اند در لوله کشی ها استفاده می شود. می توان کل فرایند را کنترل کرد.

حتی می توان زمان فرایند را به حداقل رساند. گاهی اوقات می توان برای ایجاد روکش سریع، فرایند را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داد. روکشی که با این روش ایجاد می شود یکنواخت بوده و این ویژگی مهم ترین تفاوت بین روش گرم و سرد به شمار می رود. شکل پروفیل در این روش عامل تعیین کننده ای محسوب نمی شود.

گالوانیزه گرم با رویه محکم و بادوام

گالوانیزه گرم که موجب ظاهر شدن پوشش براق روی محصول می شود زمانی حاصل می شود که یک لایه روی در بالای پوشش تشکیل می شود. اگرچه افزودن عناصر آلیاژی مانند آلومینیوم و نیکل و انجام آن پس از گالوانیزه کردن می‌تواند بر ایجاد پوشش براق تأثیر بگذارد. شرایط فولاد بر ضخامت و ویژگی ها رویه تاثیر به سزایی دارد.

از آن جایی که می توان فرایند را کنترل کرد، نتیجه را می توان مطابق شرایط دلخواه ایجاد کرد. در صورتی که پروفیلی با رویه شفاف ایجاد شده باشد به مرور زمان در مدت دو تا شش سال تیره خواهد شد. اگرچه این چنین شرایطی موجب نخواهد شد تا ویژگی فلز از بین نرود.

رویه مات پروفیل

گالوانیزه گرم از خیلی جهات مزایا و برتری هایی دارد. ایجاد یک پوشش مات در هنگام گالوانیزه گرم امکان پذیر است. می توان به ساده ترین شکل ممکن این روش را به انجام رساند. اکثر کارخانجات از این روش استفاده می کنند. توجه به این نکته ضروری است که تمام پروفیل های گالوانیزه در نهایت پس از گالوانیزه کردن مات به نظر خواهند رسید. این روش از هر جهت بادوام بوده و صنعتگران می توانند سازه ها و محصولات خود را مقاوم کنند.

ظاهر پروفیل

گالوانیزه گرم برای ایجاد ظاهر غیر یکنواخت ناشی از سرد شدن محصولات گالوانیزه پس از خروج از محلول روی به کار گرفته می شود. در زمان خنک شدن تشکیل لایه روی می تواند تا دمای 550 درجه فارنهایت ادامه داشته باشد. در قسمت های ضخیم ‌تر یا داخلی محصول که دیر سرد می ‌شوند ظاهر پروفیل یکدست بوده و در جاهای دیگر ظاهری براق خواهد داشت.

می توان با خنک کردن پروفیل بعد از گالوانیزه کردن قسمت های غیر یکنواخت را به حداقل رساند. با این وجود در برخی از پروفیل ها نمی توان این کار را به انجام رساند. در این چنین شرایطی می توان از رنگ پودری استفاده کرد.

رویه با چند ویژگی

گاهی اوقات رویه فولاد به رنگ های مات یا شفاف خواهد بود. هر چقدر که فولاد یکپارچه ساخته شده باشد به همان اندازه سطح محصول یکنواخت خواهد بود. با روش هایی می توان ظاهر یکنواختی در پروفیل ها ایجاد کرد.

هوا زدگی

صرف نظر از ظاهر اولیه فولاد گالوانیزه، می توان موارد ناخواسته را حذف کرده و یک پوشش خاکستری مات یکنواخت ایجاد کرد. هنگامی که فولاد گالوانیزه در معرض هوا قرار می گیرد، به طور طبیعی یک روکش محافظ روی سطح ایجاد کرد که یک دست است.

دوام پروفیل

گالوانیزه گرم پروفیل را بادوام می کند. حتی می توان در شرایط سخت و خشن از این پروفیل ها استفاده کرد. با این روش به تعمیر و نگهداری نیازی نخواهید داشت. مشتریان می توانند پروفیل ها تا مدت زمان طولانی استفاده کنند. با این روش می توان از پروفیل در برابر عوامل محیطی مضر محافظت کرد.

با این روش می توان پروفیل را در برابر فرسودگی و خوردگی محافظت کرد. هر چقدر که این روش دقیق تر انجام شود به همان اندازه می توان انتظار داشت که پروفیل مقاوم و محکم باشد. با این روش می توان پروفیل های ضخیم را گالوانیزه کرد. حتی پروفیل هایی که با این روش گالوانیزه می شوند مقاوم خواهند بود.

این ویژگی موجب می شود که بتوان از آن ها در هر شرایطی استفاده کرد. زنگ زدگی مهم ترین عاملی است که باعث از بین رفتن پروفیل خواهد شد. هر چقدر که پروفیل محکم و بادوام باشد به همان اندازه می توان انتظار داشت که بتوان پروفیل را برای سازه های فلزی استفاده کرد.

با این روش حتی می توان از پروفیل در شرایط آب و هوایی استفاده کرد. گاهی مواقع شرایطی ایجاد می شود که باعث از بین رفتن پروفیل و سازه های فلزی می شود. با این روش می توان مقاومت پروفیل را افزایش داد. جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی اولین هدف این روش محسوب می شود. پروفیل محکم و بادوام نتیجه این روش محسوب می شود.

موجود
/5
موجود
/5
53,200

تومان

/5
53,200

تومان

/5
53,200

تومان

/5
53,200

تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *