لوگوی سایت

تماس جهت خرید

09130909502 09130909500

محاسبه وزن پروفیل

عوامل تاثیرگذار

وزن پروفیل تحت تاثیر عواملی مانند ابعاد و شکل محصول است. با آگاهی به این امر می توان آن را دقیق محاسبه کرد. از آن جایی که وزن محصول فولادی از عوامل موثر در قیمت آن ها محسوب می شود بنابراین مشاوره با کارشناسان موجب خواهد شد تا بتوانید در مورد وزن پروفیل اطلاعات لازم را کسب کنید.

با افزایش ضخامت، وزن هم بیشتر می شود. پروفیل همان محصول مربع و مستطیل است که توسط کارخانجات تولید می شود. وزن پروفیل های سبک و سنگین نسبت به هم متفاوت خواهد بود. از این پروفیل ها در محصولات مختلف صنعتی استفاده می شود.

وزن پروفیل و روش های محاسبه

 وزن پروفیل سبک و سنگین نیز در جدول نشان شده است. برای محاسبه ضخامت، طول و عرض از عملیات ریاضی استفاده می شود. برای محاسبه وزن می توان از دو روش استفاده کرد.

روش اولی جدول محاسبه وزن و دومی فرمول که سریع ترین راه حل ها محسوب می شوند. البته به طور یقین عوامل دیگری نیز دخالت دارند. دقت کنید که متناسب با شکل و ماده اولیه پروفیل از فرمول متناسب با آن استفاده کنید.

فرمول پروفیل با شکل نامنظم

وزن پروفیل (کیلوگرم) = وزن (کیلوگرم) + طول (متر) + مساحت (متر مربع)

فرمول محاسبه وزن قوطی فولادی

وزن (گرم) = چگالی فولاد (گرم بر سانتی متر مکعب) × عرض (سانتی متر) × طول (سانتی متر) × ضخامت (سانتی متر) × طول پروفیل

فرمول محاسبه پروفیل آلومینیوم

وزن (گرم) = چگالی آلومینیوم × ضخامت (سانتی متر) × طول (سانتی متر) × عرض (سانتی متر)

فرمول محاسبه پروفیل آهن

وزن قوطی مربع = 7.85×طول قوطی×ضخامت×چگالی×عرض×4\1000

فرمول محاسبه وزن قوطی مربع یا مستطیل

وزن قوطی = عرض × طول × 2 + ضخامت + وزن مخصوص

فرمول محاسبه وزن قوطی

وزن قوطی = طول (متر) × وزن (کیلوگرم) × تعداد پروفیل

وزن پروفیل مربع و مستطیل

وزن پروفیل متناسب با ابعاد شاخه متغیر خواهد بود و هر چقدر که ابعاد بزرگتر باشد به همان اندازه هم وزن بیشتر می شود. یکی از روش های تشخیص اصل بودن محصول و بوده و در صورتی که خیلی کم یا زیاد باشد مشخص می شود که شما محصول تقلبی خریداری کرده اید.

وزن پروفیل و جدول

وزن پروفیل را می توان با جدول به راحتی محاسبه کرد. جدول پروفیل مطابق استانداردهای تولیدی محصول مشخص شده است. طراحی این جدول ها بر اساس آزمون و خطا بوده و بعد از چندین سال این آمار و اطلاعات در اختیار کاربران قرار می گیرد.

وزن پروفیل با ضخامت آن ارتباط مستقیمی دارد. پروفیل های ضخیم موجب استحکام ساختمان می شوند. پروفیل های فولادی چند لایه هستند. این ویژگی یکی از وجوه تمایز آن ها محسوب می شود. پروفیل های فولادی با دقت بسیار زیادی ساخته می شوند.

وزن پروفیل های ساختمانی بالا است. استحکام ساختمان موردی ضروری بوده و به همین دلیل است که از پروفیل های فولاد و استیل در ساختمان سازی استفاده می شود.

وزن پروفیل ناتمام

وزن پروفیل در مورد محصولات نیمه تمام به روش دیگری محاسبه می شود وزن را براساس کیلوگرم محاسبه کرده و سپس آن را در طول ضرب کنید. از دیگر پروفیل های ساختمانی تیرآهن، نبشی و ناودانی هستند. با این روش می توانید پروفیل های مورد نیاز را برای بخش های مختلف ساختمان بدست بیاورید.

وزن پروفیل شکل های هندسی

وزن پروفیل اشکال هندسی مربع و مستطیل نسبت به سایر آهن آلات بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. بخاطر این که از پروفیل های شکل های هندسی در ساختمان استفاده می شود. حجم پروفیل های 12 و 6 متری متناسب با ابعاد متفاوت خواهد بود.

محصولات کارخانجات متفاوت

وزن پروفیل محصولات کارخانجات متناسب با محصول تولیدی آن ها متفاوت خواهد بود. در این روش هر چقدر که پروفیل ها بزرگ اندازه باشد به همان اندازه وزن آن ها نیز بیشتر خواهد بود. هر یک از کارخانجات محصولات متفاوتی را تولید می کنند که وزن هر کدام متناسب با اندازه و ضخامت متفاوت خواهد بود.

کارخانجات مختلف ایرانی محصولات پروفیل را طراحی کرده و تولید می کنند. می توانید جدول را از سایت های مختلف بدست بیاورید. کارشناسان صنعتی می توانند در مورد نحوه استفاده از جدول به شما کمک کنند.

وزن پروفیل در و پنجره

وزن پروفیل در و پنجره در زمان ساخت و ساز بناهای ساختمانی مهم است.

پیمانکاران با محاسبه وزن پروفیل های درب و پنجره می توانند از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنند. از آن جایی که در و پنجره به تعداد بالا در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین محاسبه وزن این سازه ها در ساختمان سازی مهم بوده و به همین دلیل است که در مورد اندازه این پروفیل ها حساسیت بسیار زیادی وجود دارد.

اهمیت برآورد

وزن پروفیل در ساختمان سازی از اهمیت خیلی زیاد برخوردار است. با محاسبه می توانید هر تعداد وزن پروفیل را محاسبه کنید و بدین ترتیب از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری خواهید کرد.

این کار موجب خواهد شد تا بتوانید از بروز سوء استفاده های مالی جلوگیری کنید. شما با جدول می توانید پروفیل مورد نیاز خود را برآورد کرده و به همان تعداد خریداری کنید. این کار موجب خواهد شد تا هزینه حمل و نقل شما هم چندان زیاد نباشد.

فرمول های متفاوت

وزن پروفیل را می توان با انواع روش های مختلف بدست آورد. البته هر چقدر که شما به فرمول های زیادی آگاه باشید به همان اندازه می توانید پروفیل های متفاوت در و پنجره و سایر بخش های ساختمانی را محاسبه کنید.

بسیاری از مهندسان ساختمانی به فرمول های متفاوت محاسبه پروفیل ها آگاه هستند. این روش موجب می شود که در وضعیت ها و موقعیت ها بتوانید پروفیل های لازم را برای ساخت و ساز محاسبه نمایند. این رفتار برای یک مهندس ساختمان مزیت مهارتی محسوب می شود که ممکن است کمتر مهندسی نسبت به آن آگاهی داشته باشد.

وزن پروفیل شکل Z

وزن پروفیل زد مهم بوده و از آن جایی که این پروفیل در ساخت و ساز سوله به کار می رود. استحکام و طول عمر پروفیل متناسب با سبک و سنگین بودن آن مشخص نمی شود. هر روز بر دامنه استفاده از پروفیل ها افزوده می شود. به همین دلیل لازم است که وزن پروفیل به طور دقیق محاسبه شود.

پروفیل زد یکی از مهم ترین مصالح برای سوله سازی محسوب می شود. اهمیت سوله به لحاظ استفاده به عنوان انبار یا کارگاه صنعتی بر کسی پوشیده نیست. به همین دلیل لازم است که پروفیل های سوله محکم و بادوام انتخاب شوند. فرمول و جدول محاسبه وزن در مورد تیر آهن IPE متفاوت خواهد بود. بسیاری از سازه های ساختمانی با این تیر آهن بنا می شوند.

وزن مخصوص آهن

وزن آهن آلات از ضرب چگالی بدست می آید. البته با این فرمول می توان هر نوع پروفیلی را محاسبه کرد. با ضرب چگالی در حجم می توان وزن پروفیل های آهن را بدست آورد. عددی که بدست می آید وزن مخصوص آهن نام دارد. البته با برخی ماشین های حساب های مهندسی می توان وزن آهن آلات را خیلی سریع محاسبه کرد.

امروزه این محاسبات در ساخت و ساز از اهمیت بسزایی برخوردار است و هر چقدر که مهندسین بتوانند این گونه محاسبات را سریع و دقیق انجام دهند به همان اندازه نیز کار به سرعت انجام خواهد شد.

موجود
/5
موجود
/5
53,200

تومان

/5
53,200

تومان

/5
53,200

تومان

/5
53,200

تومان

/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *